افتتاح یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم کرمان با حضور امام جمعه محترم کرمان و معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار

شناسه خبر : 45922

1396/05/06

تعداد بازدید : 307

افتتاح یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم کرمان با حضور امام جمعه محترم کرمان و معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار

یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم عصر امروز با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرمان، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه به نقل از روابط عمومی استانداری، محمد علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: نمایشگاه قرآن و عترت استان کرمان امسال بنا به مصوبه شورای گسترش و توسعه فعالیت‌های قرآنی ماه رمضان برگزار می‎شود. 
وی افزود: تلاش شده تا در کنار رویداد جمع خوانی قرآن کریم، نمایشگاه قرآن و عترت را نیز در مرکز استان داشته باشیم.
علیزاده ادامه داد: 6 هزار مترمربعی وسعت و 150 غرفه در این نمایشگاه دایر شده و 27 دستگاه و نهاد اجرایی و 30 موسسه فرهنگی و قرآنی در آن حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلفی از جمله حوزه علمیه، دانشگاه‌هاف کتاب و نشر، محصولات فرهنگی و هنری، حجاب و عفاف و ... در نمایشگاه قرآن و عترت استان کرمان دیده شده است.
مدیرکل ارشاد استان کرمان گفت: برگزاری 20 نشست از جمله محافل قرآنی، کرسی‌های تلاوت قرآن، بحث و بررسی پیرامون آسیب‌های اجتماعی، تجلیل از قاریان و حافظان در این نمایشگاه دیده شده است.
حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور امام جمعه موقت کرمان نیز گفت: جلسات قرائت و آموزش قرآن در سطح کشور و مسابقات منطقه‌ای و استانی نیز هر ساله برگزار می‌شود.
وی افزود: نهضت حفظ قرآن که همواره مورد تاکید قرار داشته از دیگربرنامه‌های موثری است که در سطح کشور برگزار می‌شود.
عرب‌پور جمع‌خوانی قرآن کریم در ماه رمضان، جلسات متعدد تفسیر با حضور مفسران برجسته کشوری از دیگر اتفافات مهم و موثر در حوزه قرآنی عنوان کرد.
وی بیان داشت: قرآن باید در متن زندگی مردم وارد شود، سبک زندگی که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید دارند، برگرفته از آیات قرآنی است که باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مت از سوی نهادها و ادارات برای آنها تهیه و اجرا شود.